• ساعت : ۰۷:۵۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ 
  • کد خبر : ۲۱۲۳۵
آغاز پنجمین دوره المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت/ مشاركت ۴۴ دانشگاه علوم پزشكی در المپیاد
مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت از آغاز پنجمین دوره المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی از امروز جمعه ۵ اسفند ماه خبر داد و گفت: این دوره از المپیاد در ۸ رشته ورزشی با مشارکت ۴۴ دانشگاه علوم پزشکی طی یک هفته در خزرآباد ساری برگزار خواهد شد.

عجم در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود: پنجمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت قرار بود سال ۹۸ برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، این المپیاد دچار وقفه شد اما خوشبختانه با عادی شدن اوضاع، این دوره از المپیاد طی روزهای ۵ تا ۱۰ اسفند ماه در مجتمع فرهنگی ورزشی صندوق رفاه واقع در خزرآباد ساری برگزار می شود.

وی با اشاره به حضور بیش از ۸۵۰ ورزشکار، مربی و سرپرست از ۴۴ دانشگاه در این مسابقات ورزشی خاطرنشان کرد: بیش از ۶۷۰ دانشجوی ورزشکار از دانشگاههای مختلف در ۸ رشته طناب کشی، طناب زنی، روبیک، داژبال، فریزبی، فوتبال رومیزی، آمادگی جسمانی و دارت طی این چند روز رقابتهای خود را برگزار خواهند کرد.ضمن اینکه تعداد مربیان، سرپرستان و عوامل فنی مسابقات حدود ۲۵۰ نفر هستند.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۱۴ دانشجوی غیرایرانی در این المپیاد در رشته های مختلف شرکت می کنند، اظهار کرد: دانشجویان غیرایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای علوم پزشکی تهران، ارومیه، تربیت حیدریه، شهید بهشتی و زنجان هستند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری این رویدادهای ورزشی، جدا از کسب نتایج و برگزاری رقابت ورزشی، به پویایی، نشاط و ارتقای سطح آمادگی جسمانی و سلامت روان دانشجویان کمک می کند و باعث می شود دانشجویان از انزوا و کم تحرکی دور شوند و این مهم یکی از دستاوردهای اصلی برگزاری این المپیادهاست .

وی بیشترین دانشجویان شرکت کننده در این دوره از المپیاد را از دانشگاههای علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، اصفهان، اهواز، یزد، کرمانشاه و شیراز عنوان کرد و گفت: یکی از رویکردهای اصلی برگزاری این مسابقات، تقویت بعد نشاط و افزایش فعالیتهای فرهنگی ورزشی در میان دانشجویان است و تلاش داریم در خلال برگزاری این المپیاد با تدارک برنامه های فرهنگی از جمله نمایش فیلم، برگزاری جشن به مناسبت اعیاد شعبانیه، مسابقه بادبادک بازی در ساحل، مسابقه طبخ غذای دانشجویی، تحلیل ونقد فیلم و سریال، دور همی و گعده های شبانه با حضور دانشجویان، مسابقه کتابخوانی و ... در مسیر تقویت فعالیتهای فرهنگی در این المپیاد گام برداریم.

عجم یادآور شد: جلسه قرعه کشی مسابقات در رشته های مختلف ساعت ۲۱ و ۳۰دقیقه فردا جمعه ۵ اسفند ماه در سالن اجتماعات مجتمع صندوق رفاه برگزار خواهد شد و همچنین نشست توجیهی با مربیان، سرپرستان و مسوولان فنی رشته ها ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه در همین محل برگزار خواهد شد. ضمن اینکه پذیرش تیم های شرکت کننده از فردا صبح آغاز خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت درخصوص مراسم افتتاحیه این المپیاد گفت: آیین افتتاحیه پنجمین المپیاد ورزشهای همگانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت شنبه۶ اسفند ماه ساعت ۱۰ صبح در سالن ورزشی مجتمع فرهنگی ورزشی صندوق رفاه خزرآباد ساری برگزار می شود.

وی افزود: خوشبختانه امسال برای نخستین بار شاهد برگزاری موفق نخستین جشنواره ورزشی دانشجویان بین الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی طی روزهای ۲۴ تا ۳۰ آذرماه سال جاری در مجتمع فرهنگی، تفریحی و ورزشی خزرآباد ساری بودیم که مسابقات دانشجویان پسر در ۱۲ رشته ورزشی از جمله ۵ رشته قهرمانی فوتسال، تیراندازی، شنا، بدمیتون وتنیس روی میز و نیز ۷ رشته همگانی شامل طناب زنی، دارت، آمادگی جسمانی، دومینو، فریزبی، داژبال و طناب کشی برگزار شد و اولین جشنواره ورزشی دانشجویان بین الملل ویژه دانشجویان دختر طی روزهای ۱۱ تا ۱۶اسفند ماه درخزراباد برگزار خواهد شد.

وی ضمن تشکر از دکتر شیراوژن معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت به دلیل مساعدت در برگزاری مستمر برنامه‌های ورزش همگانی و همچنین جشنواره ورزشی دانشجویان بین الملل گفت: بدون شک برگزاری مستمر این رقابت‌ها که نسبت به سالهای گذشته افزایش مخاطب قابل توجهی داشته است، باعث ایجاد نشاط و شادابی بیشتر در میان دانشجویان می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت رشد کمی وکیفی ورزش همگانی در میان جامعه پزشکی بویژه دانشجویان است، اظهار کرد: شاهد افزایش تعداد تیم‌های حاضر در رشته های مختلف المپیاد هستیم و این موضوع یکی از خصوصیات این دوره از مسابقات است واین شور و نشاط قابل احترام می‌باشد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0