اخبار واحد مشاوره
نشست هماهنگی و برنامه ریزی اقدامات اداره مشاوره ویژه سال تحصیلی جاری ( برای مدیریت شرایط کرونا)

     با توجه به ادامه روند شیوع ویروس کرونا و شروع سال تحصیلی جدید دانشجویان به شیوه آموزش مجازی ، جلسه هم اندیشی کارشناسان اداره مشاوره  وسلامت روان دانشجویی دانشگاه در روز سه شنبه 18/6/99 در محل اداره مشاوره دانشگاه برگزار گردید.

     ابتدا رامش حسین زاده رئیس اداره مشاوره دانشگاه با تشریح وضعیت موجود بیان داشت که حجم زیادی از ارائه فعالیت های متنوع و گسترده خدمات روانشناختی به دانشجویان متأثر از شرایط کنونی به صورت حضوری و چهره به چهره قابل اجرا نمی باشد. در این راستا، دفتر مرکزی مشاوره وزارت بهداشت و درمان اعلام داشته است که سامانه ارائه خدمات مشاوره تلفنی در مراحل پایانی تکمیلی قرار داشته و بزودی آماده بهره برداری میگردد. همچنین برنامه پایش سلامت روان دانشجویان ورودی جدید نیز بصورت مجازی اجرا خواهد شد. بنابراین با توجه به شرایط کنونی،  نحوه ارائه خدمات می بایست در قالب فعالیت های مجازی و غیر حضوری و یا با رعایت نکات بهداشتی برنامه ریزی و اجرا گردد.

   در ادامه  با همفکری همکاران اداره مشاوره شیوه های نوین روند اجرای فعالیت ها  مورد بحث و نظر کارشناسی قرار گرفت. برخی از مصوبات این جلسه به شرح زیر می باشد:

  • برگزاری وبینارهای آموزشی و توانمندسازی در زمینه مباحث روانشناختی از طریق سامانه وب کنفرانس ویژه دانشجویان/ اساتید هیات علمی و کارکنان
  • تهیه و تولید محتواهای آموزشی مورد نیاز و ارائه آن از طریق برنامه های لایو/ کلیپ/ فیلم/ پادکست/ کتاب های صوتی و پی دی اف در شبکه مجازی اداره مشاوره
  • فعال سازی بیشتر و غنی سازی محتوایی سایت و وبلاگ اداره مشاوره دانشگاه
  • عضوگیری همتایاران سلامت روان ویژه دانشجویان بومی و برگزاری جلسات آموزشی ویژه آنها ( جلسات با گروه ها کمتر از 10 نفر طبق مصوبه ستاد کرونا دانشگاه برگزار خواهد شد)

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر