اخبار واحد فرهنگی
خلاقیت و نوآوری در برنامه های فرهنگی موجب جذب حداکثری دانشجویان می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در جلسه شورای فرهنگی:

جلسه شورای فرهنگی

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین: خلاقیت و نوآوری در برنامه های فرهنگی موجب مشارکت و جذب حداکثری دانشجویان می شود.

به گزارش مفدا قزوین، دکتر پیمان نامداردر نخستین جلسه شورای فرهنگی دانشگاه در سالجاری که با حضور حجت  الاسلام حسین حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه، دکتر محمدرضا شیخی معاون فرهنگی دانشجویی، دکتر نوید محمدی معاون آموزشی، دکتر سید مجتبی سید صادقی مشاور رییس دانشگاه، دکتر مریم جوادی مسئول بسیج اساتید دانشگاه، سید مهدی سیدصادقی مدیر فرهنگی و فاطمه بایره مسئول بسیج دانشجویی خواهران، یکشنبه ۱۱ خرداد در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهار داشت: فعالیت در بخش فرهنگی دارای دشواری و ظرافت های خاصی است و باورهای دینی و فرهنگ غنی کشور باید در محیط دانشگاهی به دانشجویان تبیین شود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان بیانات ارزشمندی داشتند که سرلوحه  کلیه برنامه های دانشگاه است و سیاست های کلان باید براساس این فرمایش ها باشد.

دکتر نامدار تاکید کرد: ضروری است نیازسنجی فرهنگی دانشگاه با مشارکت همه بخش ها  از جمله نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه،کانون ها و تشکل های دانشجویی و معاونت فرهنگی دانشجویی انجام شود تا به راهکارهای کاربردی و منسجم در بخش فرهنگی دست یابیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پایان با اشاره به اقدامات ارزشمند دانشجویان در ایام شیوع کرونا گفت: در این ایام دانشجویان با تحمل شرایط دشوار و دوری از خانواده ها، اقدامات انسان دوستانه و ماندگاری انجام دادند که نشان از دغدغه مندی آن ها برای حل بحران به وجود آمده داشت.

حجت الاسلام حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه نیز به ارائه توضیحاتی در خصوص  بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دانشجویان پرداختند.

گفتنی است برگزاری جلسات ماهانه فرهنگی توسط کانون ها و تشکل های دانشجویی، توجه به نقش مهم معاون فرهنگی دانشکده ها و استفاده از افراد توانمند و پویا، توجه به تبیین جایگاه دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه، استفاده از ظرفیت کانون ها و تشکل های دانشجویی جهت اجرای توصیه های ۱۰ گانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، از مهم ترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.