سایر اخبار
کرسی آزاد اندیشی مقاومت عامل انزوا یا پیشرفت به صورت وبینار برگزار شد

کرسی آزاد اندیشی

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین کرسی آزاد اندیشی"مقاومت عامل انزوا یا پیشرفت" به صورت وبینار و با حضور رضا دولت‌آبادی از رزمندگان و راویان دفاع مقدس، پنج شنبه سوم مهر برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین؛ در کرسی آزاد اندیشی " مقاومت عامل انزوا یا پیشرفت" پیرامون ۸ سال جنگ تحمیلی موضوعات و سوالات متنوعی از سوی دانشجویان مطرح گردید.

در این جلسه به شباهت سال های پایانی جنگ تحمیلی و اصرار مسئولین وقت در پذیرش قطع نامه از سوی امام خمینی (ره) و سال های پایانی دولت یازدهم و اصرار بر پذیرش گفتگو با آمریکا اشاره شد.

دولت آبادی با اشاره به شرایط دشوار در دوران دفاع مقدس گفت: جنگ برای کشور شرایط بحرانی ایجاد کرد؛ البته با مدیریت انقلابی و جهادی تا سال ۶۲ خوب پیش رفت؛ ولی در سال های بعد با کوپنی شدن کالاها مشکلاتی در اقتصاد به وجود آمد که تقریبا شباهتی با دوران حال و دوران سخت تحریم ها دارد؛ در دوران جنگ اتفاقی که در مکه افتاد باعث شد که دشمنی عربستان با ایران تهییج شود و همچنین استفاده از سلاح های شیمیایی در حلبچه  و برخی وقایع سبب مشخص کردن زمان پایان جنگ تحمیلی توسط امام خمینی (ره) شد.

در ادامه موضوع علت فتح بصره توسط ایران پس از دستیابی به مرزهای قانونی مطرح گردیده و این راوی دفاع مقدس در پاسخ خاطر نشان کرد: هدف از این کار تنبیه متجاوز بود؛ در آن زمان تنها کشور سوریه از ایران حمایت کرد و تنبیه متجاوز ایده امام (ره)  برای جلوگیری از تجاوز دوباره ی دشمن و ایجاد ترس در آن ها و داشتن برگ برنده ای درمیز مذاکره با دشمن بود.

بحث و تبادل نظر در مورد صحبت امام خمینی (ره) در خصوص صلح با عراق، وضعیت ارتش ایران در زمان جنگ و عملیات های صورت گرفته در دوران دفاع مقدس از دیگر موضوعات مطرح شده در این کرسی آزاد اندیشی بود.