اخبار اسلایدی
کارگاه مجازی آشنایی با اختلال بیش فعالی بزرگسالی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

1399/4/24 سه‌شنبه

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین کارگاه آموزشی مجازی " اختلال بیش فعالی در بزرگسالی " با حضور ۱۱۸ نفر از اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین، کارگاه مجازی " آشنایی با اختلال بیش فعالی در بزرگسالی" یکشنبه ۲۳ تیر ساعت ۱۱ الی ۱۲.۳۰ برگزار شده و نشانه های اختلال نقص توجه و تمرکز و بیش فعالی در بزرگسالان بررسی گردید.

علی امیری کارشناس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفتگو با مفدا قزوین اظهار داشت: اختلال بیش فعالی همراه با نقص توجه و تمرکز یک اختلال رشدی و ذهنی و مربوط به ۷ سال اول تولد کودک است؛ و از ۴ سالگی قابل تشخیص و از ۷ سالگی با ورود کودک به محیط اجتماعی و مدرسه درمان ها آغاز می گردد.

وی افزود: علت اصلی این اختلال، آسیب به سیستم مغز و سیستم عصبی کودک است و کودکان دارای این اختلال به ۳ دسته تقسیم می شوند و اگر تا ۱۲ سالگی درمان به درستی انجام نشود در بزرگسالی نیز این اختلال ادامه پیدا می کند.

امیری در پایان گفت: کارگاه فوق با هدف آگاه سازی اساتید، دانشجویان و کارمندان با نشانه های این اختلال برگزار شده و با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط اداره مشاوره و سلامت روان برگزاری کارگاه های مجازی با موضوعات متنوع انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ در پایان این کارگاه به سوالات مختلف در خصوص اختلال بیش فعالی پاسخ داده شد.