اخبار اسلایدی
توزیع بسته های بهداشتی میان دانشجویان در روز بازگشایی دانشگاه

1399/3/17 شنبه

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین: با توجه به ابلاغ وزارت بهداشت مبنی بر بازگشایی دانشگاه ها، در دانشگاه علوم پزشکی قزوین اقدامات مختلفی جهت حفظ سلامت دانشجویان انجام شده و در روز بازگشایی، بسته های بهداشتی میان دانشجویان توزیع می شود.

به گزارش مفدا قزوین، اکنون پس از ۳ ماه از تعطیلی خوابگاه های دانشجویی با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا دانشگاه ها از روز ۱۷ خرداد با الزام رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی می شوند از این رو در دانشگاه علوم پزشکی قزوین کلیه اقدامات لازم جهت پیشگیری از شیوع کرونا از جمله گندزدایی و ضدعفونی خوابگاه ها و سلف دانشجویی و برنامه ریزی جهت حفظ فاصله اجتماعی انجام شده است؛ دکتر کوروش حاتم سروری مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفتگو با مفدا قزوین به بیان اقدامات صورت گرفته در بخش خوابگاه ها و سلف دانشجویی پرداخته و گفت: بسته های بهداشتی شامل ۵ عدد ماسک و یک ژل ضد عفونی کننده می باشد که در روز بازگشایی دانشگاه میان دانشجویان توزیع می شود.

وی افزود: کلیه بخش های خوابگاه های دانشجویی به صورت مستمر گند زدایی و ضد عفونی می شوند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: چیدمان صندلی ها در سلف با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام شده و غذاها به صورت بسته بندی در ظروف یک بار مصرف به دست دانشجویان می رسد؛ همچنین زمان سرو غذا در سلف ۲ ساعت افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: کلیه سرویس های ایاب و ذهاب با رعایت فاصله گذاری اجتماعی فعالیت خواهند داشت و با هماهنگی صورت گرفته عملیات گندزدایی به صورت روزانه انجام می شود.

دکتر حاتم سروری تاکید کرد: برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، برنامه ریزی اسکان در محیط های خوابگاهی بر اساس حضور ۵۰ درصدی دانشجویان در هر اتاق انجام شده است و به طور مستمر تب سنجی با دستگاه های دیجیتال در خوابگاه ها و ... انجام می شود.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در پایان گفت: از دانشجویان درخواست داریم با رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از تجمع غیر ضروری در فضاهای دانشگاه مجموعه مدیریتی دانشجویی، فرهنگی  را در گذر از این بحران یاری نمایند.