معرفی واحد قرآن و عترت

سئوالات متداول:

1.هرساله جشنواره قرآنی در بخشهای مختلف  هنری، پژوهشی، شفاهی قرآن(ترتیل، قرائت و حفظ) و بخش کتبی (تفسیر و ترجمه)، معمولاً در آذرماه برگزار می شود

2. سالی یکبار کرسی تلاوت داریم که از قاریان بین المللی و استانی جهت این برنامه دعوت  می شود (معمولاً در آذر ماه همراه با اختتامیه مسابقات قرآن برگزار می شود)

3.محافل انس با قرآن کریم در خوابگاههای دانشجویی در هفته ی خوابگاهها (اردیبهشت ماه) برگزار می شود.

4.دانشجویان محترم می توانند در کانون قرآن و عترت دانشجویی فرات ، واقع در مصلای نور دانشگاه  عضو شوند و  فعالیت کنند.

5. هر سال کلاس های آموزش تواشیح، قرائت و ترتیل قرآن و پروپوزال نویسی ، مقاله نویسی در اداره قرآن و عترت برگزار می شود دانشجویان و همکاران محترم می توانند جهت ثبت نام با شماره تماس های 3366200 و 3356022 تماس بگیرند (با شروع هر ترم ثبت نام کلاسهای آموزشی نیز شروع می شود).

6.کلاس های آموزش تفسیر و روخوانی قرآن کریم و نهج البلاغه  هر ترم در خوابگاههای دانشجویان(خواهران و برادران) برگزار می شود.

7. ویژه نامه آوای وصل ماه مبارک رمضان هر ساله  به صورت روزانه یک برگِ نشریه در بین دانشجویان و کارکنان در ماه مبارک رمضان توزیع می شود ، هر یک از برگه های این ویژه نامه دارای سئوال قرآنی و عترتی می باشد که خوانندگان محترم می توانند تا پایان ماه مبارک رمضان به هر 30 سئوال پاسخ داده و با مشخصات خود به اداره امور قرآن و عترت ارسال کنند.( که به 30 نفر از  کسانیکه بیشترین پاسخ صحیح را داه باشند جوایز اهداء می شود).